اخبار و مقالات

نهضت پارکینگ سازی در تهران
اخبار

آغاز نهضت پارکینگ سازی در تهران با اختصاص 1000 میلیارد تومان بودجه

جهت حل مشکل پارکینگ در شهر تهران، شهرداری تهران نهضت پارکینگ‌سازی را آغاز کرده است و هزار میلیارد تومان برای سال 1401 پیش‌بینی درآمد عوارض پارکینگ انجام گرفته که از این عوارض برای ساخت پارکینگ استفاده خواهد شد

پارکینگ مکانیزه روتاری - باغ ملی مشهد - تصویر شماره 1
اخبار

نتایج طرح آمارگیری از پارکینگ های عمومی در سال 1399

در سال ١٣٩٨ تعداد ١٧٨٢ پارکینگ‌ عمومی در کل کشور به فعالیت اشتغال داشته‌اند. ارزش ستانده‌های سال ١٣٩٨ پارکینگ‌های عمومی، حدود ٣۵٩٧ میلیارد ‌ریال می‌باشد. از این رقم، ٩٨,۴ درصد «حق پارکینگ‌داری» و ١.۶ درصد مربوط به سایر ستانده‌ها بوده ‌است.

جلوگیری از انتقال خودرو به پارکینگ
مقالات

چگونه از انتقال خودرو به «پارکینگ» جلوگیری کنیم؟

اگر مشاهده کردید که پلیس در حال بارگیری خودروی شما بر روی جرثقیل یا حتی در حال حمل آن توسط جرثقیل به پارکینگ است، می‌توانید با ارائه مدارک مالکیتی و هویتی، از مأمور راهنمایی و رانندگی درخواست کنید تا اتومبیل‌تان را به شما تحویل دهند.

سنسور (Detector) و اندیکاتور (indicator)​
مقالات

پارکینگ هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در سیستم پارکینگ هوشمند (Smart Parking)، کلیه عملیات مربوط به پارک خودرو نظیر ثبت تردد خودرو‌ها و زمان ورود و خروج آنها، صدور کارت پارکینگ، ثبت پلاک توسط دوربین های پلاک خوان، هدایت خودرو به جایگاه پارک، تحویل کارت و پرداخت هزینه به صورت خودکار صورت می‌پذیرد.

GITEX 2020
اخبار

حضور اپتیم پارک در GITEX 2020

شرکت تکاپو صنعت نامی (اپتیم پارک) به همراه 19 استارتاپ داخلی دیگر در چهلمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه موسوم به «جیتکس» (GITEX) که از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ در کشور امارات برگزار گردید، حضور یافت.