اخبار و مقالات

احداث پارکینگ های جدید در شهر تهران
اخبار

آخرین وضعیت ساخت پارکینگ در شهر تهران | مکانیابی 30 زمین برای احداث پارکینگهای جدید

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل شهرداری تهران گفت: اکنون حدود ۱۵۰۰ یونیت پارکینگ و یا پارکینگ هوشمند در ۱۲۳ محل داریم که بنا است برخی از آنها را اضافه و برخی دیگر را با همکاری بخش خصوصی اورهال کنیم.

مشکل تامین پارکینگ در معابر شهری
مقالات

ضوابط تامین پارکینگ

جهت حل معضل جای پارک در شهرها، رعایت ضوابط تامین پارکینگ توسط سازندگان ساختمانها الزامی است و سازندگان متناسب با شرایط ملک خود، ملزم به تامین تعداد مناسب پارکینک گردیده‌اند. در این مقاله، به بررسی ضوابط طراحی و تامین پارکینگ بر اساس مبحث 4 مقررات ملی ساختمان و طرح تفصیلی شهر تهران می‌پردازیم.

نهضت پارکینگ سازی در تهران
اخبار

آغاز نهضت پارکینگ سازی در تهران با اختصاص 1000 میلیارد تومان بودجه

جهت حل مشکل پارکینگ در شهر تهران، شهرداری تهران نهضت پارکینگ‌سازی را آغاز کرده است و هزار میلیارد تومان برای سال 1401 پیش‌بینی درآمد عوارض پارکینگ انجام گرفته که از این عوارض برای ساخت پارکینگ استفاده خواهد شد

پارکینگ مکانیزه روتاری - باغ ملی مشهد - تصویر شماره 1
اخبار

نتایج طرح آمارگيري از پارکینگ های عمومی در سال 1399

در سال ١٣٩٨ تعداد ١٧٨٢ پارکینگ‌ عمومی در کل کشور به فعاليت اشتغال داشته‌اند. ارزش ستانده‌های سال ١٣٩٨ پارکینگ‌های عمومی، حدود ٣٥٩٧ ميليارد ‌ريال مي‌باشد. از اين رقم، ٩٨,٤ درصد «حق پارکینگ‌داری» و ١.٦ درصد مربوط به سایر ستانده‌ها بوده ‌است.

جلوگیری از انتقال خودرو به پارکینگ
مقالات

چگونه از انتقال خودرو به «پارکینگ» جلوگیری کنیم؟

اگر مشاهده کردید که پلیس در حال بارگیری خودروی شما بر روی جرثقیل یا حتی در حال حمل آن توسط جرثقیل به پارکینگ است، می‌توانید با ارائه مدارک مالکیتی و هویتی، از مأمور راهنمایی و رانندگی درخواست کنید تا اتومبیل‌تان را به شما تحویل دهند.

سنسور (Detector) و اندیکاتور (indicator)​
مقالات

پارکینگ هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در سیستم پارکینگ هوشمند (Smart Parking)، کلیه عملیات مربوط به پارک خودرو نظیر ثبت تردد خودرو‌ها و زمان ورود و خروج آنها، صدور کارت پارکینگ، ثبت پلاک توسط دوربین های پلاک خوان، هدایت خودرو به جایگاه پارک، تحویل کارت و پرداخت هزینه به صورت خودکار صورت می‌پذیرد.