اخبار و مقالات

اخبار

افزایش ۲۵ درصدی نرخ پارکینگ های شهرداری تهران

سید جعفر تشکرى هاشمى در جریان بررسى لایحه تعیین نرخ ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران در سال ١۴٠١ تصریح کرد: افزایش مبلغ حداکثری ٢۵ درصد در سال ١۴٠١ نسبت به سال ١۴٠ و رده بندی پارکینگ ها بر اساس مسقف، مکانیزه و پارکینگ هاى هوشمند، وجه تمایز این لایحه است.

Mekanize otopark fiyatını etkileyen 9 faktör
مقالات

9 عامل موثر در قیمت پارکینگ مکانیزه

همکاران ما در واحد مشاوره و فروش اپتیم پارک، همواره با یک سوال کلی از سوی مشتریان علاقه‌مند به بکارگیری این پارکینگ‌ها مواجه هستند؛ اینکه «قیمت پارکینگ مکانیزه چقدر است؟» یا اینکه «قیمت ساخت و نصب پارکینگ مکانیزه چقدر است؟»

پارکینگ مکانیزه اپتیم پارک
مقالات

پارکینگ مکانیزه، کلید حل معضل جای پارک در کلانشهرها

استفاده بسیار بهینه از فضا، سرعت و امنیت بالا، امکان جابجایی و مواردی از این دست، همگی سبب گردیده است که پارکینگ مکانیزه، به عنوان مناسب‌ترین راهکار جهت پاسخگویی به تقاضای جای پارک در کلانشهرها مطرح گردد.

احداث پارکینگ های جدید در شهر تهران
اخبار

آخرین وضعیت ساخت پارکینگ در شهر تهران | مکانیابی 30 زمین برای احداث پارکینگهای جدید

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل شهرداری تهران گفت: اکنون حدود ۱۵۰۰ یونیت پارکینگ و یا پارکینگ هوشمند در ۱۲۳ محل داریم که بنا است برخی از آنها را اضافه و برخی دیگر را با همکاری بخش خصوصی اورهال کنیم.

مشکل تامین پارکینگ در معابر شهری
مقالات

ضوابط تامین پارکینگ

جهت حل معضل جای پارک در شهرها، رعایت ضوابط تامین پارکینگ توسط سازندگان ساختمانها الزامی است و سازندگان متناسب با شرایط ملک خود، ملزم به تامین تعداد مناسب پارکینک گردیده‌اند. در این مقاله، به بررسی ضوابط طراحی و تامین پارکینگ بر اساس مبحث 4 مقررات ملی ساختمان و طرح تفصیلی شهر تهران می‌پردازیم.